Inne materiały

Czy drukarnie internetowe są opłacalne?

Każdy z nas przyzwyczaił się już do usług drukarskich świadczonych w małych punktach lub też do dużych drukarni oferujących druk wielkoformatowy oraz druk dużych nakładów m.in. plakatów, oraz ulotek. Jednak istnieje alternatywa, która powoli i bardzo skutecznie zastępuje coraz większemu gronu klientów tradycyjne drukarnie. Są to drukarnie internetowe.

Aby skorzystać z usług drukarni internetowej, wystarczy wysłać zamówienie drogą mailową lub przez formularz dostępny na stronie firmy. Zazwyczaj za usługę płacimy z góry, jednak jeżeli jesteśmy stałymi klientami, drukarnia może zdecydować się na płatność za pobraniem.

Zanim jednak wybierzemy odpowiednią ofertę jednej z dostępnych w sieci drukarni, warto zapoznać się z opiniami na temat jakości wydruku oraz rzetelności danej firmy. Jest to bardzo ważne, szczególnie jeżeli zależy nam na doskonałej jakości wydruków. W przypadku dużych nakładów warto skontaktować się z działem obsługi klienta takiej drukarni i wynegocjować rabaty, które z pewnością obniżą koszt wydruku nawet o kilka procent. Usługi, jakie świadczą drukarnie internetowe, są bardzo szerokie. Są to m.in. wydruki wielkoformatowe, wydruk ulotek oraz wszystkie inne usługi związane z poligrafią, oraz wydrukiem.

Zauważyć można, że ceny w drukarniach oferujących wydruki przez internet są niższe niż w tradycyjnych firmach stacjonarnych. Związane jest to w dużej mierze z niższymi kosztami obsługi klienta oraz tym, że drukarnie internetowe nie muszą wynajmować lokali do prowadzenia swoich usług oraz przyjmowania klientów.

Coraz więcej firm drukarskich pracujących w sieci świadczy także dodatkowe usługi projektowania graficznego oraz reklamy. Jeżeli więc potrzebujemy tego typu usług, to warto skorzystać z nich właśnie w takiej drukarni internetowej. Przy większych zamówieniach bardzo łatwo będzie nam wynegocjować niższe stawki oraz dodatkowe bonusy. Podstawą w zlecaniu tego typu wydruków jest jednak dobry kontakt z pracownikami drukarni oraz przedstawienie im naszych oczekiwań względem jakości wydruku, oraz czasu realizacji naszego zlecenia.