Dla kogo przyłbice ochronne
Inne materiały

Przyłbice ochronne – kto powinien ich używać

O konieczności noszenia maseczek ochronnych mówi się bardzo dużo. Dodatkowe nakazy ze strony Ministerstwa Zdrowia sprawiły, że wszyscy musimy ich używać wychodząc z domu. Nie jest jednak tajemnicą, że nie chronią one w pełni przed zarażeniem się Koronawirusem. Zatem w jaki sposób powinny chronić się osoby, które nie mogą pozwolić sobie na pracę zdalną, a ich zawód związany jest z ciągłym kontaktem z innymi ludźmi?

Doskonałym rozwiązaniem w tego typu przypadkach będą przyłbice ochronne. Jest to produkt, który składa się z opaski na głowę oraz osłony na twarz wykonanej z tworzywa sztucznego. Dzięki swojej budowie zabezpiecza całą twarz przed rozbryzgiem cieczy, a tym samym jest doskonałą ochroną przed wirusami. Przyłbice ochronne zazwyczaj mają bardzo lekką konstrukcję, dzięki czemu można je nosić przez długi czas. Budowa tego produktu zapewnia pełną widoczność i w żaden sposób nie ogranicza pola widzenia użytkownika.

W jakich branżach najczęściej wykorzystywane są przyłbice ochronne:

  •         Pracownicy służby zdrowia – lekarze, pielęgniarki czy ratownicy medyczni całymi dniami mają kontakt z pacjentami. Niestety ta grupa zawodowa jest najbardziej narażona na zakażenie wirusem. Jednocześnie ich zdrowie jest wyjątkowo cenne, bo kto będzie leczył resztę społeczeństwa jeżeli lekarze i inne osoby związane ze służbą zdrowia będą na zwolnieniu z powodu choroby. Dlatego też do głównego ich wyposażenia powinny należeć przyłbice ochronne, które zapewnią bezpieczeństwo podczas każdego spotkania z pacjentem.
  •         Farmaceuci – to kolejna grupa zawodowa, która ma ciągły kontakt z osobami chorymi. Apteki to po szpitalach i przychodniach następne miejsce, do którego udają się osoby przeziębione lub z objawami zakażenia wirusem. Bez dodatkowej ochrony farmaceuci są bezpośrednio narażeni na zarażenie. Przyłbice ochronne zapewniają im barierę bezpieczeństwa.
  •         Sprzedawcy w sklepach – sklepy spożywcze to kolejne miejsca, które w pełni funkcjonują pomimo kwarantanny. Wprowadzane są nowe zasady korzystania z ich usług, między innymi ograniczona ilość osób, które w tym samym czasie mogą przebywać w nich, używanie rękawiczek oraz maseczek. Nie zmienia to jednak faktu, że osoby pracujące w sklepach są stale narażone na kontakt z klientami. Aby zapewnić dodatkową ochronę dla pracowników doskonałym rozwiązaniem będą przyłbice ochronne.

Osoby pracujące w wyżej wymienionych sektorach są wyjątkowo narażone na zakażenie. Same maseczki ochronne nie pomogą, dlatego przyłbica ochronna będzie doskonałą ochroną podczas kontaktu z innymi osobami, które mogą być zakażone.