Inne materiały

Rodzaje standów reklamowych

Reklama stojąca wciąż cieszy się ogromną popularnością. Nie ma się co temu dziwić, jest po prostu bardzo skuteczna. Tym bardziej, że możliwości technologiczne pozwalają na produkcję niezwykle ciekawych rozwiązań. Oto kilka podstawowych rodzajów standów.


Pierwszym rodzajem standu jest popularny potykacz. Bardzo często wykorzystywany jest np. w restauracjach. Idealnie bowiem nadaje się do zaprezentowania dzisiejszej oferty, dzisiejszego menu. Wykonywane są z różnych materiałów. Spotkać można zarówno potykacze wykonane z PCV jaki i potykacze drewniane.

Drugim rodzaje standu jest roll-up. Najczęściej wykorzystywany podczas różnego rodzaju konferencji i targów. Co ważne, każdy roll-up bardzo łatwo się składa i po złożeniu nie zajmuje dużo miejsca. Jest zatem łatwy do przenoszenia.

Warto także wspomnieć o standach ladowych. Te spotkać można najczęściej w sklepach przy kasach. Służą do prezentacji aktualnych promocji w sklepie.

To oczywiście tylko kilka podstawowych standów reklamowych. Ich rodzajów jest bardzo wiele. Obecnie można wyprodukować niemal każdy rodzaj standu o dowolnym kształcie. Technologie z jakich korzystają drukarnie i firmy poligraficzne pozwalają na naprawdę bardzo wiele. Wszystko jedna zaczyna się od przygotowania odpowiedniego projektu. Tu najlepiej jest skorzystać z usług profesjonalnego grafika. Dzięki swojemu doświadczeniu będzie on wstanie zaproponować najlepsze rozwiązania. Co więcej, profesjonalny grafik zna także wytyczne drukarni zatem będzie on mógł przygotować projekt standu reklamowego dokładnie pod druk.

Trzeba wiedzieć, iż obecnie produkcja standów nie jest dużym kosztem. Tym bardziej, że standy reklamowe można wydrukować w drukarni internetowej. Na rynku jest ich wiele, wystarczy wybrać najkorzystniejszą dla siebie ofertę. Zlecenie druku online to duże ułatwienie. Wybieramy odpowiedni produkt, przesyłamy plik z projektem graficznym, dokonujemy zapłaty i to wszystko. Po kilku dniach zamówiony stand reklamowy trafi pod wskazany w zamówieniu adres.